۱۵ مدل از بهترین ژست های عکاسی

۱۵ مدل از بهترین ژست های عکاسی

زمان مطالعه: 6 دقیقه

انتخاب بهترین ژست های عکاسی از موضوعاتی است که به افراد این فرصت را می‌دهد تا تصاویر زیبا و متفاوتی را از خود یا دیگران تهیه کنند. در عکاسی بخشی از کار انتخاب لوکیشن جذاب برای عکس گرفتن است. اما انتخاب ژست مناسب از لوکیشن نیز اهمیت بیشتری دارد، زیرا بر روی نتیجه کار اثر زیادی می‌گذارد.

با رشد شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و امکان انتشار گسترده عکس‌ها، انتخاب بهترین ژست های عکاسی از اهمیت زیادی برخوردار شده است. در این مقاله با معرفی ۱۵ ژست خاص عکاسی به شما کمک می‌کنیم تا در تصاویر متفاوت دیده شوید.

چرا باید به سراغ بهترین ژست های عکاسی برویم؟

یکی از سخت‌ترین کارها در عکاسی از افراد انتخاب ژست مناسب است. باید توجه داشت که ژست عکاسی دخترانه با ژست عکاسی پسرانه متفاوت است. این در حالی است که ژست های عکاسی اسپرت با ژست های عکاسی در طبیعت نیز با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. به همین دلیل باید با انواع ژست های عکاسی آشنا شد تا با توجه به استایل افراد، موقعیت و لوکیشن، میزان نور، آب و هوا و… بهترین ژست های عکاسی را انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین عکس‌های حیات وحش

۱۵ مدل از بهترین ژست های عکاسی

تفاوتی ندارد که عکاس باشید یا به‌عنوان مدل بخواهید عکس بگیرید، آشنایی با بهترین ژست های عکاسی به شما کمک خواهد کرد تا در مراسم عروسی، جشن‌ها، رویدادها یا مهمانی‌های رسمی و… بهترین تصاویر را ثبت کنید. برای عکاسی، تمرین کردن و تجربه از اهمیت زیادی برخوردار است. آشنایی با انواع ژست پرتره به شما کمک می‌کند تا فتوژنیک‌تر شوید و یاد بگیرید که چگونه ژست بگیرید.

۱- قانون ۴۵ درجه

بهترین ژست عکاسی 1

از بهترین ژست های عکاسی کلاسیک است که از آن در هر شرایطی استفاده می‌شود. در ژست عکاسی با قانون ۴۵ درجه، بدن رو به جلو قرار گرفته و سر ۴۵ درجه می‌چرخد. هم‌زمان چشم‌ها و صورت مستقیم به دوربین نگاه می‌کند. در چنین ژست عکاسی کمی لاغرتر و آرام‌تر به‌نظر خواهید رسید.

۲- انداختن وزن روی پای عقب

بهترین ژست عکاسی 2

یکی از بهترین ژست های عکاسی است. در این ژست، سوژه یک پا را کمی جلوتر از پای دیگر قرار می‌دهد و وزن را بر روی پای عقب می‌اندازد. در این ژست پای جلو کمی خم می‌شود و استایل بدن طبیعی به‌نظر می‌رسد. این یک ژست عکاسی مناسب برای مردان و زنان است. اما در خانم‌ها این ژست باعث برجسته شدن منحنی‌های طبیعی بدن می‌شود. بسیاری از اینفلوئنسرهای اینستاگرام از این ژست برای عکاسی پرتره در طبیعت و فضاهای باز استفاده می‌کنند.

۳- ایستاده با پاهای ضربدری از بهترین ژست های عکاسی

بهترین ژست عکاسی 3

ژست ایستادن با پاهای روی هم یک ژست عکاسی پرتره مناسب برای زنان است. البته هر کسی می‌تواند با کمی خلاقیت از این ژست استفاده کند. در این حالت پاها در مقابل یکدیگر یا به‌صورت ضربدری قرار می‌گیرند. این یک ژست عکاسی انعطاف‌پذیر است که در فضاهای باز به خوبی کار می‌کنند.

۴- ژست عکاسی تکیه دادن

بهترین ژست عکاسی 4

اگر به دنبال یکی از ساده‌ترین و بهترین ژست‌های عکاسی هستید و البته این ژست گزینه متفاوتی برای شما خواهد بود. این ژست برای مردان، زنان، کودکان، سالمندان و جوانان قابل استفاده است. در این ژست با تکیه دادن بدن به دیوار و داشتن حمایت فیزیکی بقیه بدن آرامش و آزادی عمل بیشتری خواهد داشت.

۵- ژست عکاسی تکیه به دیوار با یک پا بالا

بهترین ژست عکاسی  5

یکی دیگر از بهترین ژست های عکاسی است که در کنار دیوار عکسی گرفته می‌شود. اگر به دنبال ژست عکاسی پرتره تمام قد هستید، این ژست ساده و آرام است. اگر شلوار بلندی می‌پوشید با خم کردن زانو بلندی شلوار در کادر دوربین و عکس آزاردهنده نخواهد بود.

۶- ژست S شکل

بهترین ژست عکاسی 6

این یک ژست خاص برای زنان و دختران جوان است. اگر به دنبال ژست عکاسی دخترانه متفاوتی هستید، ژست S شکل گزینه مناسبی خواهد بود. برجسته کردن منحنی‌های طبیعی و دادن جریان بیشتر به بدن در مدل S شکل امکان‌پذیر می‌شود. البته این ژست بسیار حساس است و در آن نباید بیش از حد اغراق شود. از این مدل به‌صورت ایستاده یا خوابیده استفاده می‌شود.

۷- دست‌های ضربدری دور کمر از بهترین ژست های عکاسی

بهترین ژست عکاسی 7

یک ژست عکاسی مناسب برای زنان و دختران جوان است. در این حالت نباید فشار زیادی به بازوها وارد کنید، در غیر این‌صورت چاق‌تر از حالت معمولی به‌نظر می‌رسید. این یک ژست عالی برای عروس‌هایی است که لباس عروسی با دامن پّف می‌پوشند.

بیشتر بخوانید: عکس‌هایی از رهبران زن جهان

۸- ژست عکاسی یک دست بسته

بهترین ژست عکاسی 8

یک زشت متفاوت که برای مردان و زنان مناسب است. یکی از دست‌ها به‌طور طبیعی خم می‌شود. بهتر است بازوی آویزان کمی خم شده یا در جیب قرار گیرد. سپس بازوی دیگری برای نگه داشتن بازوی آویز به‌صورت ضربدری آن را نگه می‌دارد. این ژست عکاسی برای ژست‌های بارداری نیز مناسب است.

۹- بازوهای بالا

بهترین ژست عکاسی 9

از ژست های ترند عکاسی است که یکی از بهترین ژست های عکاسی کلاسیک محسوب می‌شود و موجب می‌شود که بدن لاغرتر به‌نظر رسد. همچنین به کادربندی صورت کمک می‌کند تا آن را به نقطه کانونی تبدیل کند. در حالی که دست‌ها بال هستند، آن‌ها می‌توانند با موها بازی کنند، روسری را بالا نگه دارند تا باد جریان یابد و…
امکان استفاده گسترده‌ای از ایده‌های خلاقانه در این ژست عکاسی وجود دارد.

۱۰- دست زیر چانه یکی از بهترین ژست های عکاسی

بهترین ژست عکاسی 10

قرار دادن دست زیر چانه، چشم بیننده را به سمت صورت هدایت می‌کند. مهمترین بخش در پرتره و در بسیاری از ژست های عکاسی صورت است. این ژست عکاسی بیشتر در عکس‌های هدشات استفاده می‌شود، اما همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید از آن در موقعیت‌های مختلفی استفاده می‌شود. سعی کنید دست و انگشتان را شل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

۱۱- ژست عکاسی گرفتن یقه کت

بهترین ژست عکاسی 11

یکی دیگر از ژست های محبوب عکاسی، نگه‌داشتن یقه کت، کلاه‌یا شال گردن است. بیشتر از این شیوه توسط عکاسان برای جلب توجه بینندگان به لباس‌ها و جزئیات استفاده می‌شود. برای مدل‌ها استفاده از این ژست ساده است، زیرا به آن‌ها این امکان را می‌دهد حرکات مختلفی را با دستان خود اجرا کنند.

۱۲- قرارگیری دست‌ها بر روی باسن

بهترین ژست عکاسی 12

یکی از بهترین ژست های عکاسی کلاسیک است. یکی از راه‌هایی است که اجازه می‌دهد تا بازوها حالت طبیعی داشته باشند. فاصله کم بین بدن و بازو باعث می‌شود تا نیم‌تنه باریک‌تر به‌نظر رسد. برای ژست عکاسی خانم‌ها، قرارگیری دست بر روی باسن بسیار طبیعی است. در این ژست یک دست یا هر دو دست بر روی باسن قرار می‌گیرد.

۱۳- قرار دادن دست در جیب

بهترین ژست عکاسی 13

اگر به دنبال ژست عکاسی اسپرت هستید، این حالت یکی از بهترین گزینه‌هاست. این ژست عکاسی برای مردان و کودکان ایده‌آل است. امکان ایجاد خلاقیت زیادی در ژست عکاسی دست در جیب وجود دارد.

۱۴- ژست نگاه کردن از روی شانه

بهترین ژست عکاسی 14

یکی از بهترین ژست‌های عکاسی است که مرموز بودن و عاشقانه بودن را نشان می‌دهد. در این ژست، نوع لباس، شرایط محیط و حالت چهره بر روی نتیجه نهایی اثر می‌گذارد. ژست نگاه کردن از روی شانه برای کودکان، دختران و پسران مناسب است. حتی این ژست را می‌توان به‌صورت سلفی با دوربین همراه گرفت.

۱۵- ژست‌های عکاسی نشسته

بهترین ژست عکاسی 15

ژست های عکاسی نشسته یک گزینه ایده‌آل برای مواردی هستند که به دنبال یک عکس معمولی ولی تا حدودی رسمی هستید. در این حالت مدل می‌تواند بر روی زمین یا صندلی بنشیند، پاها را را ضربدری یا دراز کند. ترکیب‌های ممکن در این ژست بی‌پایان هستند. به همین دلیل یکی از بهترین ژست های عکاسی برای بروز خلاقیت محسوب می‌شوند.

سخن پایانی

انتخاب بهترین ژست های عکاسی بر روی نتیجه نهایی تاثیر زیادی می‌گذارد. آشنایی با ژست های مختلف به عکاس یا مدل کمک می‌کند تا بهترین حالت را با توجه به شرایط محیطی، نوع لباس، اندام، آب و هوا، میزان نور محیط و… انتخاب کنند.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *