۱۲ غذای مفید برای قلب که باید در رژیم قرار بگیرند

۱۲ غذای مفید برای قلب که باید در رژیم قرار بگیرند

مصرف غذای مفید برای قلب بر روی سلامت و تندرستی اثر مستقیم می‌گذارد. این غذاها نه تنها برای بیماران قلبی مفید هستند، بلکه بر روی سلامت قلبی سایر افراد نیز تاثیر مثبتی دارد.

چرا باید به دنبال غذای مفید برای قلب باشیم؟

یک رژیم غذایی سالم برای بهبود عملکرد قلب، کاهش وزن و حفظ تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبک زندگی امروزی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش داده است. البته انواع مختلفی از میوه و سبزیجات و غذاهای سالم وجود دارند که برای قلب مفید هستند.

متخصصان معتقدند غذای مفید برای قلب باید به‌صورت طبیعی باشند. آن‌ها آجیل، ماهی، غلات با سبوس، روغن زیتون، سبزیجات و میوه‌ها را کاملا مفید می‌دانند. البته مصرف مجدد گوشت قرمز و چربی‌ها به همراه فعالیت بدنی کافی عوارض جدی برای قلب ایجاد نخواهد کرد.

۱۲ غذای مفید برای قلب

تغذیه مناسب برای سلامت قلب

برای اینکه قلبی سالم داشته باشیم توجه به تغذیه اهمیت زیادی دارد. ۱۲ غذای مفید برای قلب شما عبارت‌اند از:

۱- رژیم غذایی حاوی ماهی

رژیم‌های غذایی حاوی ماهی‌ها سرشار از امگا ۳ هستند. هرچند که همه ماهی‌های غذای مفید برای قلب محسوب می‌شوند اما ماهی‌هایی مانند ماهی سالمون، ماهی تن، شاه‌ماهی و قزل‌آلا برای قلب مفیدترند.

۲- مصرف روغن زیتون برای حفظ سلامت قلب

روغن زیتون از روغن‌هایی است که مصرف آن نه تنها موجب تصلب شرائین نمی‌شود، حتی به گردش بهتر خون در رگ‌ها کمک می‌کند. بنابراین استفاده از روغن زیتون در پخت غذا برای سلامت قلب مفید است.

۳- آجیل غذای مفید برای قلب

آجیل مناسب برای قلب

آجیل‌ها از جمله مواد غذایی مقویی هستند که به کاهش وزن و سلامت قلب کمک می‌کنند. مصرف آجیل‌های سالم و طبیعی مانند بادام یا گردو علاوه‌بر کاهش گرسنگی کاذب به عملکرد بهتر قلب کمک می‌کنند.

۴- مصرف انواع توت

توت‌ها سرشار از مواد مغذی و مفید هستند که با فیبر محلول به سلامت قلب و عروق کمک می‌کنند. ذغال اخته، توت فرنگی، شاه‌توت و تمشک را در غلات یا ماست ترکیب کنید و به‌عنوان غذای گیاهی مفید برای قلب صرف کنید.

۵- حفظ سلامت قلب و عروق با مصرف انواع دانه‌ها

دانه‌ها را باید یک غذای مفید برای قلب دانست. دانه‌های کتان حاوی اسیدهای چرب امگا۳، فیبر، فیتواستروژن هستند که سلامت قلب را تقویت می‌کنند. از دانه‌ها به شکل آسیاب شده استفاده کنید تا بیشترین منفعت را ببرید. همچنین دانه چیتا حاوی امگا ۳، فیبر و پروتئین است که یک غذای موثر برای بهبود سلامت قلب محسوب می‌شود.

۶- مصرف جو دو سر در رژیم غذایی قلبی

جو دو سر یک نیروگاه مواد مغذی محسوب می‌شود که راحت هضم شده و برای سلامت قلب مفید است. جو دو سر را روی ماست یا سالاد استفاده کنید یا اگر طرفدار پخته شدن آن نیستید، برشته جو دو سر را مصرف کنید.

۷- مصرف حبوبات به‌عنوان غذایی مفید برای سلامت قلب

حبوبات غذای مفید برای قلب

مصرف انواع حبوبات یک غذای مفید برای قلب محسوب می‌شوند. لوبیا، عدس، لوبیا چیتی، چشم بلبلی و… سرشار از فیبر، ویتامین B، مواد معدنی و سایر مواد عالی هستند.

۸- قراردادن سویا در رژیم غذایی

سویا یک وعده غذایی کامل برای ناهار یا شام است. استفاده از سویا در کنار سبزیجات به سلامت قلب کمک زیادی خواهد کرد.

۹- مصرف سبزیجات قرمز، زرد و نارنجی

استفاده از سبزیجات زرد و قرمز در رژیم غذایی قلبی

سبزیجات قرمز، زرد و نارنجی مانند هویج، سیب‌زمینی شیرین، فلفل قرمز، گوجه‌فرنگی و کدو سرشار از کاروتئوئیدها، فیبر و ویتامین‌ها هستند تا به‌عنوان یک غذای مفید به قلب و سلامت عمومی بدن کمک کنند.

۱۰- استفاده از سبزیجات سبز

سبزیجات سبز مانند اسفناج، کلم پیچ، چغندر، کاهو، کلم بروکلی، مارچوبه و… که سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین E، پتاسیم، کلسیم و فیبر هستند به عملکرد بهتر قلب کمک می‌کنند.

۱۱- قرار دادن میوه‌جات در رژیم غذایی مفید برای قلب و عروق

تاثیر میوه جات تازه در سلامت قلب و عروق

میوه‌هایی مانند پرتقال، طالبی، سیب و… که سرشار از بتاکاروتن، پتاسیم، منیزیم و فیبر هستند برای قلب مفیدند.

۱۲- مصرف شکلات تلخ

شکلات تلخ برای سلامت قلب مفید است. هر چه درصد کاکائو بیشتر باشد مفیدتر است، زیرا میزان فیبر و پروتئین با افزایش درصد کاکائو افزایش یافته و مقدار قند کاهش می‌یابد. اگر از طرفداران شکلات‌های شیری هستید، سعی کنید مقدار کاکائو آن زیر ۷۰ درصد نباشد. در صورت داشتن دیابت از مصرف شکلات‌های تلخ حاوی شکر زیاد اجتناب کنید.

سخن پایانی

سلامت قلب از موضوعات مهمی است که بخش عمدۀ آن به عادات صحیح غذایی بستگی دارد. به همین دلیل تهیه غذای مفید برای قلب از اهمیت زیادی برخوردار است.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *