چرا نوشتن مهم است؟

چرا نوشتن مهم است؟

بایستی آستین ها را برای نوشتن بالا زد…

جهان امروزی به سرعت به سمت پساسوادآموزی (Post Literacy) در حال حرکت است. در پساسوادآموزی با جهانی مواجه هستیم که در آن نیازی به سواد خواندن و نوشتن سنتی وجود ندارد. در چنین جهانی سواد رسانه ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

هنر نوشتن
هنر نوشتن

درسواد رسانه ای “نویسندگی” جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر شاهد انواع محصولات دیجیتال (نظیر ویدئو، اینفوگرافیک، پادکست، انیمیشن و…) هستیم. در تمامی این محصولات نوشتن رکن اساسی می باشد.

اگر شغل جدیدی را آغاز کرده اید، باید بدانید که توانایی در نوشتن می تواند موقعیت ممتازی را برای شما به نسبت سایر همکارانتان فراهم آورد. نوشتن می تواند خلاقیت افراد را بروز دهد و تفاوتها را به خوبی نمایش دهد.

نویسندگی از جمله مشاغلی است که نیاز به مجوز خاصی ندارد. نویسندگی یک مهارت است که می تواند موجب رشد خود فرد و دیگران شود.

  • یک بازیگر که توانایی نوشتن دارد، خواهد توانست نوشته های خود را بازی کند.
  • یک بازاریاب ماهر در نوشتن، می تواند داستان های فروش خود را روایت کند.
  • یک مهندس عمران یا ریاضیدان برجسته با کمک نوشتن می تواند علم و هنر خود را بروز دهد.

انسانها همگی ذاتا نویسنده هستند. امّا بسیاری هرگز نمی نویسند. شاید بتوان گفت بیشتر ازهمه، به خودمان مدیونیم بابت چیزهایی که می توانیم بنویسیم و نمی نویسیم.

مهمترین اصل نویسندگی: سعی کنید هرچه در ذهنتان می گذرد را بنویسید. آنقدر بنویسید تا به یک راه حل برسید. نوشتن از ترس ها پرده بر می دارد.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *