آشنایی با ۵۳ مورد از بهترین مشاغل خانگی

آشنایی با ۵۳ مورد از بهترین مشاغل خانگی

دیگر صحبت کردن درباره بهترین مشاغل خانگی یک آرزو نیست و با کمی برنامه‌ریزی می‌توان به آن رسید. با رشد مشاغل از راه دور، طبیعی است که افراد بسیاری به دنبال مشاغل خانگی باشند. کار در خانه، انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و با حذف رفت و آمدهای طولانی و خسته‌کننده موجب صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود. با این‌حال، انتخاب بهترین کار از خانه سخت است، زیرا باید با شرایط شما هم‌خوانی داشته باشد.
در این مقاله لیستی از ۵۳ مورد از بهترین مشاغل خانگی را برای شما آماده کرده‌ایم. تمامی دستمزدها براساس میانگین درآمدی در آمریکا عنوان شده است.

۵۳ مورد از بهترین مشاغل خانگی

بدون هیچ مقدمه دیگری به معرفی ۵۳ مورد از بهترین مشاغل خانگی می‌پردازیم:

پردرآمدترین مشاغل خانگی

اگر پردرآمدترین کار در خانه را نمی‌شناسید، در ادامه ما به معرفی ۱۷ مورد از این مشاغل خواهیم پرداخت:

۱- معمار ابری

معمار ابری از مشاغل خانگی

دستمزد سالانه: ۸۷ هزار دلار تا ۱۸۱ هزار دلار

معماران ابری، به مدیریت سیستم‌های رایانش ابری می‌پردازند. تعیین و پیاده‌سازی استراتژی ابری موجب بهبود عملکرد سیستم‌های مبتنی بر کلود خواهد شد. بنابر گزارش‌ها، تا سال ۲۰۲۵ از بین هر ۱۰ شغل، ۸ شغل به رایانش ابری متکی است. از همین‌رو، فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار معماران ابری خواهد بود.

۲- مهندسی الگوریتم

دستمزد سالانه: ۱۰۵ هزار دلار تا ۱۵۸ هزار دلار

اگر در رزومه خود با چندین زبان برنامه‌نویسی آشنایی دارید و با اصول یادگیری ماشین آشنا هستید، مهندسی الگوریتم بهترین کار در خانه برای شما است. به‌عبارت ساده، مهندسین الگوریتم مسئول توسعه، آزمایش و بهبود الگوریتم‌های هوش مصنوعی هستند.

۳- روان‌شناسی بالینی

دستمزد سالیانه: ۵۳ هزار دلار تا ۱۵۳ هزار دلار

روان‌شناسان بالینی اختلالات روانی، عاطفی، اجتماعی و رفتاری را تشخیص داده و درمان می‌کنند. کار از خانه، مزایای زیادی برای روان‌شناسان بالینی دارد (به‌عنوان مثال کمک به بیماران در مناطق روستایی و محروم) و این حرفه را به یکی از بهترین مشاغل خانگی پردرآمد در خانه تبدیل می‌کند.

۴- علم داده

دستمزد سالانه: ۶۸ هزار دلار تا ۱۴۶ هزار دلار

علم داده یک رشته در حال رشد است که آن را یکی از پر متقاضی‌ترین، پردرآمدترین و بهترین مشاغل خانگی تبدیل کرده است. دانشمندان داده با جمع‌آوری، سازماندهی و آنالیز داده‌ها به مدیریت پایگاه‌های داده‌ای می‌پردازند.

۵- مدیریت توسعه کسب و کار

مدیر توسعه کسب و کار

دستمزد سالانه: ۴۸ هزار دلار تا ۱۴۲ هزار دلار

یک مدیر توسعه کسب و کار مسئولیت تعیین اهداف و توسعه استراتژی رشد یک بیزینس را برعهده دارد. بنابراین؛ نیاز به مهارت‌های قوی در کنار مدارک کسب و کار، بازاریابی و سایر زمینه‌های مرتبط را دارید. مدیریت توسعه کسب و کار یکی از بهترین کار در خانه برای علاقه‌مندان است.

۶- مهندسی نرم‌افزار از بهترین مشاغل خانگی

دستمزد سالانه: ۶۴ هزار دلار تا ۱۳۹ هزار دلار

یک مهندس نرم‌افزار، به طراحی نرم‌افزار، تست، اشکال‌زدایی و نگهداری از آن می‌پردازد. یکی از پردرآمدترین مشاغل خانگی در حوزه فناوری اطلاعات، مهندسی نرم‌افزار است که امکان کار در منزل نیز برای شاغلین در این حرفه فراهم است.

۷- مدیریت تولید

دستمزد سالانه: ۵۹ هزار دلار تا ۱۳۶ هزار دلار

اگر به برنامه‌ریزی و مهارت‌های مدیریت استراتژیک علاقه دارید، مدیر محصول یک شغل مناسب برای شما است. به‌عنوان یک مدیر محصول، مسئولیت اصلی شما شناسایی چشم‌انداز یک محصول، توسعه استراتژی و اطمینان از تناسب محصول با بازار است.

۸- حسابداری عمومی

دستمزد سالانه: ۵۰ هزار دلار تا ۱۲۵ هزار دلار

اگر شما یک حسابدار هستید که مشتاق یک کار پردرامد از خانه هستید، خوشبختانه فناوری اطلاعات امکان کار در خانه را برای شما فراهم کرده است.

۹- مدیریت پروژه

دستمزد سالانه: ۵۰ هزار دلار تا ۱۲۱ هزار دلار

اگر در مدیریت زمان، بودجه و مدیریت تیم؛ حرفه‌ای هستید، مدیریت پروژه یک شغل ایده‌آل برای کار از خانه است. در شغل مدیریت پروژه، شما مسئول برنامه‌ریزی، توسعه و نظارت بر تمامی جنبه‌های یک پروژه از راه دور هستید.

۱۰- آنالیز امنیت سایبری

دستمزد سالانه: ۵۴ هزار دلار تا ۱۱۹ هزار دلار

تحلیل‌گران امنیت سایبری از کسب و کارها در برابر حملات محافظت می‌کنند. از آنجایی که امنیت سایبری برای اکثر شرکت‌ها اولویت دارد، این حرفه یک شغل خانگی پردرآمد محسوب می‌شود.

۱۱- طراحی تجربه کاربری (UX)

دستمزد سالانه: ۵۵ هزار دلار تا ۱۱۷ هزار دلار

یک طراح تجربه کاربری، مسئولیت بهینه‌سازی استفاده از وب‌سایت را برعهده دارد تا کسب و کار مطمئن از رضایت مشتریان خود اطمینان حاصل کند. بنابراین اگر شخصیتی دارید که به جزئیات توجه می‌کنید و اطلاعاتی در زمینه طراحی سایت و بهبود تجربه کاربران دارید، طراحی UX یکی از بهترین مشاغل خانگی است.

۱۳- توسعه نرم‌افزار

دستمزد سالانه: ۵۰ هزار دلار تا ۱۱۲ هزار دلار

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از ابزارهای آماده برای نصب و توسعه یک نرم‌افزار استفاده می‌کنند. این یک موقعیت شغلی پردرآمد برای دارندگان مهارت‌های کامپیوتری است که با تسلط به چند زبان برنامه‌نویسی، شغل خانگی خود را ایجاد کنند.

۱۳- مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی

دستمزد سالانه: ۴۵ هزار دلار تا ۱۰۶ هزار دلر

اگر یک بازاریاب حرفه‌ای هستید شما شانس اشتغال به کار از خانه را دارید. شما به‌عنوان یک مدیر بازاریابی، مسئول توسعه و اجرای استراتژی‌های بازاریابی سنتی و دیجیتال برای ارتقای کسب و کار و افزایش فروش خواهید بود.

۱۴- مهندسی تضمین کیفیت

دستمزد سالانه: ۴۳ هزار دلار تا ۱۰۴ هزار دلار

یک مهندس تضمین کیفیت به بررسی و آزمایش نرم‌افزاره می‌پردازد تا از عملکرد مناسب آن‌ها اطمینان حاصل کند. بنابراین اگر مهارت تحلیلی، حل مسئله و برنامه‌نویسی قابل‌توجهی دارید، موقعیت مهندسی QA برای شما جذاب خواهد بود.

۱۵- گفتار درمانی یکی دیگر از بهترین مشاغل خانگی

دستمزد سالیانه: ۵۴ هزر دلار تا ۱۰۳ هزار دلار

آسیب‌شناسان گفتاری به پیشگیری و درمان اختلالات گفتاری در کودکان و بزرگ‌سالان کمک می‌کنند. اگر چه اکثر گفتاردرمانی‌ها به‌صورت حضوری برگزار می‌شود، اما گفتاردرمانی آنلاین در حال تبدیل به یک شیوه موثر در درمان است.

۱۶- توسعه وب

دستمزد سالانه: ۴۱ هزار دلار تا ۹۲ هزار دلار

اگر اطلاعات کافی در زمینه رشته IT دارید ممکن است به توسعه وب علاقه پیدا کنید. توسعه‌دهندگان وب به طراحی سایت، عیب‌یابی و نگهداری از آن می‌پردازند. این یک موقعیت شغلی عالی برای کار در خانه است. امروزه با آموزش وردپرس امکان طراحی انواع سایت‌های کاربردی را دارید.

۱۷- مدیر استخدام

دستمزد سالانه: ۳۷ هزار دلار تا ۸۲ هزر دلار

یک مدیر استخدام، به تعیین نیازهای استخدام می‌پردازد. ایجاد شرح شغلی، بررسی رزومه، شناسایی متقاضاضیان واجد شرایط و در نهایت برگزاری مصاحبه شغلی و استخدام کارمندان جدید از وظایف او است.

امروزه بیش از ۹۰ درصد شرکت‌ها، فرآیندهای مصاحبه شغلی خود را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند. بنابراین بسیاری از مدیران استخدام به جای کار حضوری به کار در خانه می‌پردازند.

مشاغل خانگی نیازمند به تجربه کم

اگر به دنبال یک شغل از راه‌دور هستید که به تجربه کمی نیاز دارد حتما به بررسی ۱۳ شغل خانگی زیر بپردازید:

۱- پشتیبانی از مشتری

پشتیبانی از مشتری

دستمزد سالانه: ۲۶ هزار دلار تا ۵۴ هزار دلار

یک پشتیبان مشتریان به سوالات آن‌ها پاسخ داده، به شکایت رسیدگی می‌کند و سعی در حل مشکلات دارد. پشتیبانی مشتری به‌عنوان یک کار در خانه محسوب می‌شود که نیاز به مجموعه‌ای از مهارت‌های نرم مانند سازگاری، خونسردی، مدیریت زمان و همدلی دارد.

۲- هماهنگ‌کننده مجازی سفر از بهترین مشاغل خانگی با درآمد بالا

دستمزد سالانه: ۳۱ هزار دلار تا ۶۰ هزار دلار

یک هماهنگ‌کننده مجازی سفر به برنامه‌ریزی سفرها، رزرو هتل، کرایه ماشین و… کمک می‌کند. هماهنگ‌کننده سفر یک شغل ایده‌آل برای کار در خانه است و کسانی که به برنامه‌ریزی سفر علاقه دارند از انجام آن لذت می‌برند.

۳- نظارت آنلاین بر انجمن‌ها

دستمزد سالانه: ۳۱ هزار دلار تا ۱۱۰ هزار دلار

ناظران انجمن‌های آنلاین به نظارت و بررسی بر مباحث تالارهای گفتگو می‌پردازند تا اطمینان حاصل کنند که استانداردهای انجمن رعایت شده و همه قوانین را اجرا می‌کنند. بنابراین اگر از افرادی هستید که در انجمن‌های آنلاین شرکت می‌کنید و توانایی کنترل رفتارهای کاربران را دارید، این یک پیشنهاد شغلی مناسب برای کار در منزل است.

۴- نگهداری از حیوانات

دستمزد سالانه: ۱۹ هزار تا ۶۱ هزار دلار

نگهداری از حیوانات خانگی و سگ‌ها برای دوست‌داران حیوانات یک کار جذاب است. اگر چه در این کار نیاز به تجربه ندارید ولی باید اطلاعات خوبی از مراقبت حیوانات خانگی داشته باشید. شما برای نظافت و نگهداری از حیوانات خانگی باید آموزش‌های لازم را کسب کنید.

۵- گریم

نرخ ساعتی: ۱۲ تا ۵۱ دلار

به‌طور معمول، گریمورهای حرفه‌ای در فیلم‌ها، صنعت مد یا تلویزیون کار می‌کنند. با این حال، اگر در استفاده از هنر آرایشگری و گریم مهارت دارید به‌عنوان یک گریمور فریلنس به کار در خانه بپردازید. این کار برای کسانی که به اصول گریم تسلط دارند یکی از بهترین مشاغل خانگی است.

۶- ورود داده

دستمزد سالانه: ۲۳ هزار دلار تا ۴۲ هزار دلار

متصدی ورود داده وظیفه ثبت داده‌ها در پایگاه داده یا بروزرسانی و بازیابی آن‌ها را برعهده دارد. از آنجایی که برای انجام این شغل نیاز به مهارت زیادی ندارید، امکان اشتغال کار با کمترین مدرک تحصیلی وجود دارد. برای کار در منزل علاوه بر آشنایی با تایپ سریع باید یک لپ‌تاپ هم داشته باشید.

۷- وبلاگ نویسی

وبلاگ نویس

دستمزد سالانه: ۲۱ هزار دلار تا ۶۶ هزار دلار

وبلاگ‌نویسی علاوه بر سرگرمی یک کار ساده است که ظرفیت تبدیل به یک منبع درآمدی مناسب برای شما را دارد. نکته کلیدی این است که موضوعاتی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشند و مخاطب زیادی داشته باشند. به‌عنوان مثال برای یک مادر که در خانه به نگهداری از فرزند خود می‌پردازد، راه‌اندازی یک وبلاگ موفق درباره کودک‌یاری جذاب و مخاطب‌پسند خواهد بود.

۸- برنامه‌ریزی رویداد

دستمزد سالانه: ۳۱ هزار دلار تا ۷۷ هزار دلار

برای برگزاری یک رویداد به مجموعه‌ای از اقدامات نیاز است، از جلسات طوفان فکری تا ارائه گزارشات بعد از رویداد همگی باید با دقت انجام شوند. یک برنامه‌ریز رویداد به برگزاری کنفرانس‌ها، جشن عروسی، همایش علمی و… می‌پردازد. این شغل یک کار از خانه ایده‌آل برای کسانی است که با مهارت‌های سازمان‌دهی آشنایی دارند.

۹- آرایشگری خانگی از بهترین مشاغل خانگی در ایران

نرخ ساعتی: ۹ تا ۲۲ دلار

اگر چه اکثر آرایشگران در آرایشگاه‌ها کار می‌کنند، آرایشگری خانگی یک ویژگی متفاوت دارد. در این نوع کار، صرفه‌جویی زیادی در هزینه اجاره مکان فراهم می‌شود.

۱۰- کدگذار پزشکی

دستمزد سالانه: ۳۱ هزار دلار تا ۵۷ هزار دلار

کدگذارهای پزشکی وظیفه تحقیق، تجزیه و تحلیل و بازیابی اطلاعات از سوابق پزشکی بیمار را برعهده دارند. این کار نیاز به تجربه زیادی ندارد، اما باید مهارت کافی برای استفاده از سامانه‌های آنلاین بیمه را داشته باشید.

۱۱- کوچینگ

دستمزد سالیانه: ۳۰ هزار دلار تا ۲۶۸ هزار دلار

با توجه به نوع فعالیت، کوچ‌ها (Coach) به مشتریان کمک می‌کنند تا با مسائل شخصی و حرفه‌ای به شکل موثرتری مواجه شوند. از آنجایی که کوچینگ یک شغل با مهارت‌های ثابت نیست، تمامی کسانی که دارای توانایی و مهارت خاصی هستند و انگیزه کافی دارند می‌توانند به کوچ آنلاین بپردازند.

۱۲- نگهداری از کودکان

پرستاری از کودک از بهترین مشاغل خانگی

دستمزد سالانه: ۱۷ هزار دلار تا ۳۷ هزار دلار

معمولا پرستاران کودک با توجه به نیاز خانواده‌ها دارای مسئولیت‌های مختلفی هستند که شامل تهیه غذا، کارهای خانه، تدریس خصوصی و… است. به این ترتیب اگر فردی صبور، پرانرژی و از همه مهمتر عاشق کودکان هستید؛ نگهداری از کودک یکی از بهترین مشاغل خانگی برای شما خواهد بود. در این کار در خانه، شرایط راحت‌تری از حضور در فضای اداره برای شما فراهم خواهد شد.

۱۳- کارشناس پشتیبان فنی

دستمزد سالانه: ۳۳ هزار دلار تا ۷۴ هزار دلار

متخصصان پشتیبانی فنی به مشتریان در حل مسائل کمک می‌کنند. هر چند پشتیبانی فنی به‌صورت کار در خانه انجام می‌شود، اما یک پشتیبان باید علاوه‌بر مهارت‌هایی که دارد، آموزش‌های مرتبط را دریافت کند تا به مشتریان کمک موثری نماید.

کارهای پاره وقت در مشاغل خانگی

اگر دانشجو هستید یا درگیر انجام کارهای منزل و فرزندان می‌شوید، ۱۷ شغل خانگی زیر باید انجام کار پاره‌وقت مناسب هستند:

۱- ارزیاب موتورهای جستجو

میانگین حقوق: ۴۰۶۹۷ دلار

یک ارزیاب موتورهای جستجو با بازخوردهای خود به بهبود نتایج جستجو کمک می‌کند. کار چنین فردی بر روی دقت و کیفیت این موتورها تاثیر می‌گذارد. در این شغل، توانایی کار با گوگل و داشتن لپ‌تاپ ضروری است.

۲- معلم آنلاین

دستمزد سالیانه: ۳۰ هزار دلار تا ۷۰ هزار دلار

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید یکی از شغل‌های ارزشمند که زمینه کار در خانه را برای شما فراهم خواهد کرد، معلمی زبان انگلیسی است. این شغل خانگی به‌عنوان یک کار پاره‌وقت یا حتی شغل دوم محسوب می‌شود. برای کار در این رشته، داشتن گواهینامه‌های مرتبط یا مجوز کار در برخی از کشورها ضروری است.

۳- معلم خصوصی

پرداخت ساعتی: ۱۰ تا ۳۰ دلار

شما اگر یک گیتاریست ماهر هستید یا در ریاضی تخصص دارید یا هر دانش دیگری دارید؛ می‌توانید آن را تبدیل به یک کار در خانه کنید و به کارآموزان خود آموزش دهید. این کلاس‌ها به‌صورت تماس ویدیویی یا تلفنی برگزار می‌شوند.

۴- رونویسی

پرداخت ساعتی: ۱۱ تا ۲۹ دلار

یک رونویس به صوت‌های ضبط شده گوش‌می‌دهد و آن را تبدیل به متن‌های نوشتاری می‌کند. این نوع کار در منزل در حوزه‌های پزشکی و حقوقی کاربرد زیادی دارد. داشتن دانش زمینه‌ای به شما کمک زیادی خواهد کرد.

۵- مشاوره

مشاوره آنلاین

میانگین حقوقی: ۷۸۳۴۵ دلار

اگر دانش گسترده‌ای در زمینه‌های حقوقی، تجاری، بازاریابی یا موضوعات مشابه دیگر دارید، مشاوره یکی از بهترین مشاغل خانگی است که به‌صورت پاره‌وقت قابل انجام است. مشاوره کسب و کار نقش مهمی در رشد سریع ایده‌های خلاقانه دارد.

۶- تهیه گزارشات مالیاتی

پرداخت ساعتی: ۱۰ تا ۲۵ دلار

تهیه‌کنندگان گزارشات مالیاتی به شرکت‌ها و افراد کمک می‌کنند تا اظهارنامه مالیاتی خود را به درستی ثبت کنند. به همین دلیل چنین فردی با تخصصی که دارد امکان موفقیت در بسیاری از کارهای تجاری دیگر را هم خواهد داشت.

۷- صداپیشگی

پرداخت ساعتی: ۱۵ تا ۱۰۴ دلار

اگر استعداد در صداپیشگی یا گویندگی دارید، این یک شغل عالی برای کار در خانه است. با حضور در تست‌های آنلاین صداپیشگی، شانس خود را برای جذب پروژه‌های جدید افزایش دهید.

۸- ویراستاری یک شغل خانگی ایده‌آل

پرداخت ساعتی: ۱۲ تا ۳۱ دلار

ویراستاران بر روی بهبود انواع محتوا از جمله جمیل‌ها، مقالات، اسناد، کتاب‌ها، نشریات و بسیاری از موارد دیگر کار می‌کنند. بنابراین؛ اگر در نگارش و دستور زبان مهارت دارید، ویراستاری یک شغل پاره‌وقت خانگی مناسب برای شما خواهد بود.

۹- تدوینگر ویدئو

دستمزد سالانه: ۳۴ هزار دلار تا ۷۸ هزار دلار

برای تهیه یک ویدیو، تدوینگر به ویرایش ویدئوهای خام می‌پردازد. بنابراین اگر با اصول فیلم‌برداری و نرم‌افزارهای تدوین آشنایی دارید، این یکی از بهترین مشاغل خانگی برای شما خواهد بود.

۱۰- انیمیشن‌سازی

انیمیشن سازی از بهترین مشاغل خانگی

دستمزد سالانه: ۳۹ هزار دلار تا ۹۰ هزار دلار

اگر در داستان‌سرایی بصری استعداد دارید، به‌عنوان یک انیماتور می‌توانید شغل پاره وقتی برای کار در خانه داشته باشید. علاوه‌بر کار در استودیوهای بزرگ، همکاری با کسب و کارهای کوچک یا تهیه انیمیشن برای کانال‌های یوتیوب خودتان یا مشتریان‌تان یک زمینه مناسب برای اشتغال، درآمدزایی و ساخت نمونه کاراست.

۱۱- همکاری در بازاریابی یا افیلیت مارکتینگ

دستمزد سالیانه: ۶۰۳۴۱ دلار

اگر وبلاگ یا سایتی دارید که تعداد زیادی بازدیدکننده دارد یا پیج فعالیی در شبکه‌های اجتماعی دارید، به همکاری در فروش فکر کنید. هنگامی که در سیستم‌های افیلیت مارکتینگ ثبت‌نام می‌کنید، لینکی در اختیار شما گذاشته می‌شود که هر کس از طریق آن خریدی انجام دهد، درصدی کمیسیون به حساب شما اضافه خواهد شد.

۱۲- مدیریت رسانه‌های اجتماعی

دستمزد سالانه: ۲۹ هزار دلار تا ۷۸ هزار دلار

مدیران رسانه‌های اجتماعی به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا استراتژی بازاریابی، تولید محتوای با کیفیت، تعامل با مخاطبان و حضور آنلاین خود را به شکل بهتری مدیریت کنند. بنابراین، اگر شما در زمینه رسانه‌های اجتماعی تجربه دارید به مدیریت شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک کار در خانه فکر کنید.

۱۳- ترجمه و تفسیر متن‌های انگلیسی

پرداخت ساعتی: ۱۲ تا ۳۸ دلار

یک مترجم متن را از زبان مبدا به زبان مقصد ترجمه می‌کند. بسیاری از مترجمان به ترجمه ویدیوها یا فایلهای صوتی می‌پردازند. در این نوع از شغل میزان حقوق به کاربرد زبان مبدا بستگی زیادی دارد.

۱۴- طراحی گرافیک

دستمزد سالانه: ۳۱ هزار دلار تا ۶۶ هزار دلار

با توجه به صنعت، یک طراح گرافیک؛ لوگو، بروشور، بیلبورد، کارت ویزیت و سایر اقلام تبلیغاتی را طراحی می‌کند. بنابراین اگر در زمینه گرافیک و ابزارهای طراحی دیجیتال مهارت دارید، طراحی گرافیک در منزل یک شغل پاره‌وقت عالی برای شما خواهد بود.

۱۵ نویسندگی

نویسندگی از بهترین مشاغل خانگی

دستمزد سالیانه: ۲۹ هزار دلار تا ۱۰۰ هزار دلار

اگر توانایی کار با کلمات را دارید، خوش شانس هستید. زیرا به راحتی می‌توانید با نویسندگی به کار در خانه بپردازید. دستمزد شما تا حدود زیادی به مهارت و تجربه نوشتن شما بستگی دارد. بنابراین مطمئن شوید که موضوعاتی را در نویسندگی انتخاب کنید که با آن تسلط کافی دارید.

۱۶- عکاسی استوک

میانگین پرداختی ماهیانه برای هر تصویر: ۰٫۰۲ دلار

عکاسان از استودیوهای عکاسی گرفته تا فضاهای عمومی به فعالیت مشغول هستند. فروش عکس‌های استوک یک منبع درآمد عالی برای عکاسان خواهد بود.

۱۷- دستیار مجازی

پرداخت ساعتی: ۱۰ تا ۲۶ دلار

یک دستیار مجازی، وظیفه برنامه‌ریزی جلسات، مدیریت ایمیل‌ها و پاسخ به تماس‌های تلفنی از راه دور را برعهده دارد. اگرچه دستیار مجازی برای اشتغال به کار نیاز به مدرک خاصی ندارد ولی تسلط به مهارت‌های سازمانی، آشنایی با کامپیوتر و مهارت‌های نرم بر درآمد شما خواهد افزود.

بهترین مشاغل خانگی برای افراد با تجربه

اگر یک فرد باتجربه (Senior) هستید و به دنبال شغل از راه‌دور می‌گردید، برخی از مشاغل زیر برای شما جذاب خواهد بود. ما در اینجا ۶ شغل خانگی مناسب برای افراد متخصص را مطرح کرده‌ایم:

۱- محقق تحقیقات بالینی

دستمزد سالیانه: ۳۷ هزار دلار تا ۶۷ هزار دلار

اگر مدرک پرستاری دارید و حداقل چند سال تجربه مراقبت‌های بهداشتی داشته‌اید، حضور در تحقیقات بالینی یک شغل عالی برای کار در خانه است. به‌عنوان یک هماهنگ‌کننده تحقیقات بالینی شما مسئول مدیریت کارآزمایی‌های بالینی، جمع‌آوری داده‌های تحقیقاتی و اجرای پرسشنامه‌ها خواهید بود.

۲- فروشنده آنلاین یکی از بهترین مشاغل خانگی دیجیتال

فروش آنلاین

میانگین در آمد سالیانه: ۳۴۳۸۸ دلار

فوش اقلام به‌صورت آنلاین با توجه به نوع کالا، قیمت، هزینه حمل و نقل و بسیاری از متغیرهای دیگر یک شغل متفاوت را رقم خواهد زد. یک فروشنده آنلاین با توجه به تجارب خود می‌تواند کالاهای ساخت خود یا دیگران را در مارکت‌های مختلف به فروش برساند.

۳- آشپزی، پخت غذای خانگی و شیرینی

دستمزد سالیانه: ۲۰ هزار دلار تا ۳۷ هزار دلار

اگر به پخت شیرینی، کیک و انواع غذا علاقه دارید یک زمینه مناسب برای کار از خانه خواهید داشت. علاوه‌بر پخت، ارایه خدمات پذیرایی برای مراسم عروسی، جشن تولد و سایر رویدادها از موضوعات مناسب برای درآمدزایی است. اگر حرفه‌ای آشپزی کنید امکان دسترسی به یکی از بهترین مشاغل خانگی را خواهید داشت.

۴- وکالت آنلاین

برای هر مورد: بین ۲۰ تا ۶۰ دلار

اگر در کار وکالت مهارت دارید، شخصی یا با همکاری سایر وکلا به صورت آنلاین به بررسی پرونده‌های حقوقی بپردازید. هیئت داوران آنلاین یکی از گزینه‌هایی است که وکلا برای حل و فصل اختلافات بین افراد آن را تشکیل می‌دهند.

۵- اجاره املاک یا اشیای مازاد

دستمزد سالانه: بر اساس شرایط متفاوت است.

اگر اتاق اضافه، خودرو یا حتی فضای ذخیره‌سازی داده مازادی دارید که از آن‌ها استفاده نمی‌منید، آن را به اجاره بدهید. در این شیوه، امکان اجاره انواع اشیا یا اماکن وجود دارد. در سطح پیشرفته‌تر امکان طراحی یک پلتفرم بین مالکین و اجاره‌کنندگان وجود دارد.

۶- خدمات تعمیر

پرداخت  ساعتی: ۱۴ تا ۵۰ دلار

اگر در تعمیر کفش، ساعت، کامپیوتر، خودرو و… مهارت دارید، به‌عنوان یک شغل خانگی به تعمیرکار شدن فکر کنید.

۵ نکته برای موفقیت در کار از خانه

موفقیت در کار خانگی

اگر چه کار در خانه، انعطاف‌پذیری زیادی دارد اما چالش‌هایی را هم خواهد داشت. به‌عنوان مثال مدیریت زمان و کنترل عوامل حواس پرتی در خانه مشکل است. در ادامه به ۵ نکته مهم برای کار در منزل می‌پردازیم:

۱- پایبندی به برنامه زمان‌بندی

اگر متوجه شده‌اید که برای مدیریت زمان و کار کردن در خانه مشکل دارید، سعی کنید یک برنامه کاری تنظیم کنید و به آن پایبند باشید. کار در ساعات تعیین شده به شما کمک می‌کند تا عملکرد خود را به حداکثر رسانده و تعادل بین کار و زندگی را حفظ کنید.

۲- تعیین مرز بین کار و زندگی شخص

یکی از بزرگترین مزیت‌های کار در خانه این است که به شما امکان گذراندن زمان بیشتری با خانواده را می‌دهد. با این حال اگر خانواده باعث حواس‌پرتی شما می‌شوند، مرز مشخصی بین کار و زندگی تعیین کنید. نظم در دوام آوردن در بهترین مشاغل خانگی اهمیت دارد.

۳- اختصاص یک مکان مشخص برای کار

کار بر روی تخت یا مبل راحتی وسوسه برانگیز است. اما داشتن یک فضای کاری اختصاصی برای حفظ تعادل بین کار و زندگی ضروری است.

۴- استراحت کافی

حتی اگر کار از خانه را تجربه می‌کنید، حتما به‌طور منظم برای صرف قهوه و ناهار از پشت میز کار خود بلند شوید. به این ترتیب از کار زیاد خودداری کرده و به کارآیی و رفاه خود کمک می‌کنید.

۵- بیرون بروید

زمانی که در خانه کار می‌کنید، احتمال انزوا، گوشه‌گیری و حتی افسردگی افزایش می‌یابد. بنابراین باید اطمینان پیدا کنید که با حضور در اجتماع و دریافت هوای تازه مشکلی برای جسم و روان شما پیش نخواهد آمد. اگر کار در خانه خیلی یکنواخت است، از یک فضای کار اشتراکی یا کافه استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تا تعداد زیادی از بهترین مشاغل خانگی را معرفی کنیم که برای کار در خانه مناسب هستند. در انتخاب مشاغل از راه‌دور باید به میزان استرس کار، درآمد، سختی کار، نیاز به تجربه، سرگرم‌کنندگی و شرایط خانه یا خانواده توجه داشت. برای موفقیت در کار خانگی باید به یک برنامه زمانی پایبند بود و در کنار فعالیت شغلی، زندگی شخصی خوبی را تجربه کنیم.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *