مشاوره کسب و کار در مشهد

مشاوره کسب و کار در مشهد

مشاوره کسب و کار در مشهد اهمیت زیادی دارد،زیرا کلان‌‌شهر بزرگ مشهد حدود ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت، و بالغ بر ۳ میلیون نفر جمعیت دارد. بیزنس‌های زیادی در این شهر متولد شده‌اند و روزبه‌روز به تعداد آنان اضافه می‌شود. آمارها نشان می‌دهد ۹۰ درصد از کسب و کارها در ۵ سال اول از بین می‌روند، همچنین ۸۰ درصد مشاغل به دلیل سنتی بودن رو به نابودی قرار دارند. استفاده از یک مشاوره خوب نه تنها باعث رشد سریع کسب و کار می‌شود بلکه جلوی ضررهای بسیاری را هم خواهد گرفت.

همه افراد با تجربه در کسب و کارها و استارتاپ‌ها به اهمیت مشاوره اشاره کرده‌اند. شکسپیر در گفته‌های خود اشاره می‌کند «کسانی که از مشاوره بهره می‌برند، به موفقیت دست می‌یابند.» دیگر متخصصان کارآفرینی چون استیو جابز و ایلان ماسک که خود مشاورین بزرگی محسوب می‌شوند، تمام کارها را خودسرانه انجام نداده‌اند و از هم فکری غافل نشده‌اند.

مشاوره راه اندازی کسب و کار در مشهد

مشاوره راه اندازی کسب و کار در مشهد

در هر شهر کوچک و بزرگی مشاوران کسب و کاری وجود دارند. مشاوران کسب و کار در مشهد با توجه به وجود استارتاپ‌ها و کسب و کارهای پیشرو در این شهر رشد زیادی داشته است. به‌طوری که می‌توان مدعی شد بسیاری از جلسات مشاوره در مشهد پربارتر از جلسات گران قیمت در تهران است. مشاوران مشهدی با کسب و کارهای مختلفی در ارتباط هستند و اغلب با حوزه‎‌های متفاوتی کار کرده‌اند. این موضوع باعث می‌شود تا تجربه خوبی برای کمک به یک بیزینس نوپا را در اختیار داشته باشند.

هزینه مشاوره راه‌اندازی کسب و کار در مشهد

در مشاوره راه‌اندازی کسب و کار در مشهد شاید مجبور باشید هزینه بیشتری نسبت به شهرهای کوچک بپردازید امّا خیال‌تان راحت است که در صورت انتخاب درست، بازخورد خوبی خواهید گرفت. از هزینه مشاوره واهمه نداشته باشید چرا که در نهایت حال کسب و کارتان بهتر می‌شود و به سودآوری قابل توجه‌ای می‌رسید. حال خوب در شرکت‌های کوچک و متوسط، منجر به درآمدزایی بیشتر خواهد شد که هزینه‌های مشاوره‌ای را به خوبی پوشش می‌دهد.

هرچند انعقاد قرارداد طولانی مدت، فرصت بیشتری برای ایده‌پردازی و اجرا به مشاور می‌دهد، اما دریافت مشاوره به‌صورت مقطعی یا پروژه‌ای نیز برای شناخت طرفین از یکدیگر مفید است. بهتر است در دریفت مشاوره کسب و کار در مشهد، ابتدا در قالب پروژه‌های کوتاه مدت برای آشنایی با روند کاری مشاوران و مدیران کسب و کار با یکدیگر کار را جلو ببرند و در صورت رضایت آن را تمدید کنند.

چگونه به کمک مشاورین امین یک کسب و کار در مشهد داشته باشیم؟

هیچکس دوست ندارد چالش‌های کسب و کاری خود را در بوق و کرنا به مخاطبان بگوید. زمانی که بیمار می‌شویم دوست نداریم دکتر در مورد فرایند درمان و دیگر موارد با بقیه صحبت کند. مشابه همین اتفاق برای مشاوره‌های کسب و کاری وجود دارد. حفظ امنیت مراجعه‌کنندگان اولین اصل در یک مشاوره خوب است. حتما فرد یا سازمانی امینی برای مشاوره کسب و کار در مشهد انتخاب کنید.

اخلاق و جوهره وجودی هرکس نشان‌دهنده میزان اعتمادی است که او در حفظ اسرار سازمانی انجام خواهد داد. برای اطمینان و تمرکز بیشتر، قرارداد محکم و مسندی با مشاور امضا کنید تا حدود همه چیز مشخص شود. در اجرای توصیه‌های مشاور، لازم نیست صددرصد همۀ پیشنهادهای مشاوران را به اجرا درآورید ولی اطمینان بدهید که توجه کافی را دارید.

مشاوره شغلی در مشهد

مشاوره شغلی در مشهد
مشاوره شغلی و کسب و کاری در مشهد

آیا هر پزشکی توانایی درمان همه بیماری‌ها را دارد؟
اگر جواب شما پزشک عمومی است باید بگوییم پزشک عمومی تا حدی بیماری را شناسایی و درمان می‌کند و در صورت لزوم به متخصص ارجاع می‌دهد. تخصص مشاور در رفع چالش‌ها موثر است. در هنگام انتخاب مشاور کسب و کار به سراغ افرادی بروید که در زمینه‌های مورد نیاز شما دارای تخصص کافی باشند.

برخی از مشاورین شغلی در مشاوره‌های کسب و کاری تمامی ابعاد سازمان را وارسی کرده و راه‌حل‌هایی برای ارتقای سطح کیفیت خدمات ارائه می‌دهند. البته بسیاری از مشاوران کسب و کار در مشهد، به‌صورت تخصصی به بررسی چالش‌های هر کسب و کاری می‌پردازند. مثلا به‌صورت تخصصی به بررسی چالش‌های مرتبط با بازاریابی و فروش پرداخته و راهمکارهایی در زمینه دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌دهند.

یک مقاله کاربردی برای مطالعه: چگونه خود را برای جلسه مشاوره شغلی آماده کنیم؟

حتما قبل از حضور در جلسات مشاوره کسب و کار این سوالات را از خود بپرسید..

  • مشاور در چه زمینه‌هایی دارای تجربه است و او چه کمکی به کسب و کار خواهد کرد؟
  • مشاور کسب و کار در مشهد تا به حال به چه کسب و کارهایی خدمات ارائه داده است؟
  • مراجعه‌کنندگان قبلی مشاور تا چه حد بازخورد مثبت یا منفی گرفته‌اند؟
  • غیر از این مشاور از چه متخصصان دیگری می‌توان خدمات مشاوره‌ای در مشهد دریافت کرد؟
  • و..

مشاوره کسب و کار استارتاپی در مشهد

استارتاپ‌ها، شرکت‌هایی تازه شکل گرفته هستند که ایده‌ای جدید و پر از ریسک را اجرا می‌کنند. استارتاپ‌ها چالش‌های زیادی را پشت سر می‌گذارند تا با سقوط و شکست مواجه نشوند. مشاوره کسب و کار در مشهد برای استارتاپ‌ها ضروری است و به آن‌ها کمک می‌کند تا مسیر خود را شناسایی کرده و با کاهش ریسک‌ها، احتما موفقیت‌شان افزایش یاید.

مشاور استارتاپ در مشهد چه می‌کند؟

مشاوره استارتاپی در مشهد

مشاور کسب و کارهای استارتاپی در مشهد، گزینه‌های مختلفی را پیش‌روی مدیران می‌گذارد..

هیچ‌گاه از مشاوران توقع گفتن راه‌‎حل تضمینی نداشته باشید. درست مثل فردی که دستش شکسته و به پزشک مراجعه می‌کند. پزشک می‌گوید با گچ گرفتن احتمال بهبودی ۲۰ درصد و با عمل جراحی ۶۰ درصد است. با همه این صحبت‌ها احتمال عدم بهبودی هم وجود دارد و هیچ تضمینی در کار نیست؛ حتی دکتر هنگام عمل از شما امضای رضایت می‌گیرد که فرایند ریسک را پذیرفته‌اید.

مشاور هم می‌گوید اگر الان تبلیغات اینستاگرامی انجام دهید احتمال موفقیت n درصد است، اگر دو ماه بعد روی برندینگ متمرکز شوید، امکان رسیدن به این دستاوردها زیاد است. هیچ متخصصی برای راهکارهای پیشنهادی تضمین نمی‌دهد، اگر هم داد به کار او شک کنید زیرا هیچ تضمینی در کار مشاوره کسب و کار وجود ندارد و همه چیز نمادین است.

همان‌طور که گفته شد دنیای استارتاپ‌ها با کسب و کارهای سنتی تفاوت عمده‌ای دارند. بهتر است در هنگام انتخاب مشاور به سراغ گزینه‌هایی بروید که تجارب مشخصی در زمینه فعالیت شما داشته باشند.

معرفی برترین افراد مشاور کسب و کار در مشهد

حالا زمان انتخاب مشاوره کسب و کار در مشهد رسیده است. قبل از هر کاری به رزومه افراد دقت کنید. توانایی‌های مشاوران مشهدی را مدنظر قرار دهید. از افرادی که در حوزه کسب و کار یا استارتاپ شما سرآمد هستند، مشورت بگیرید تا در انتخاب مشاور به شما کمک کنند.

خوشبختانه در حوزه کسب و کارهای نوآورانه افراد زیادی در مشهد به ارائه مشاوره می‌پردازند. بعد از بررسی دقیق رزومه و نمونه کارهای این افراد با آن‌ها تماس بگیرید و تقاضای خود را مطرح کنید. حتی در همان مراحل اولیه درباره هزینه مشاوره کسب و کار در مشهد از آن‌ها سوال کنید تا در ادامه با مشکلی مواجه نشوید. لیست زیر شامل برترین مشاوران کسب و کار در شهر مشهد است:

قطعا افراد و مشاوران بسیاری را به لیست بالا باید اضافه کنیم. شما هم اگر در زمینه مشاوره کسب و کار در مشهد فرد مطرحی را می‌شناسسید در کامنت‌ها به ما معرفی کنید تا نام وی به لیست اضافه شود.

چرا مشاوره کسب و کار در مشهد مهم است؟

مشاوره کسب و کار در مشهد به مدیران کمک می‌کند تا در مورد مسائل مهم تصمیمات بهتری را بگیرند و با اشتباه کمتر هزینه‌های مدیریتی را کاهش دهند. مشاوران کسب و کارهای مشهد یا استارتاپ کمک زیادی به رونق تجاری خواهند کرد زیرا با ارزیابی دقیق ایده‌ها، فرصت‌ها و چالش‌ها را شناسایی می‌کنند.

چگونه یک کسب و کار موفق در مشهد داشته باشیم؟

برای موفقیت یک کسب و کار در مشهد باید به عوامل مختلفی توجه داشت. یکی از تاثیرگذارترین موضوعات استفاده از خدمات مشاوره‌ای در کسب و کارها است. بهتر است از مشاورانی برای کسب و کار خود استفاده کنیم که دارای تجربه مناسبی باشند. قطعا چنین مشاورانی می‌توانند هزینه‌های یک استارتاپ نوپا را کاهش دهند و با راهنمایی‌هایی که ارائه می‌دهند فرصت‌های جدیدی را در مقابل مدیران قرار دهند.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *