بازار کار کراتین مو؛ آشنایی با شغل پردرآمد کراتین مو در آرایشگاه‌های زنانه

بازار کار کراتین مو؛ آشنایی با شغل پردرآمد کراتین مو در آرایشگاه‌های زنانه

بازار کار کراتین مو رونق بسیار زیادی دارد. در سالیان اخیر سالن‌های آرایش و زیبایی با توجه به تنوع فعالیت‌شان توانسته‌اند به درآمدزایی مناسبی برسند. در حال حاضر بسیاری از آرایشگاه‌ها در رشته‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. یکی از این رشته ها شغل پر درآمد کراتین مو است. بازار کار کراتین مو رونق خوبی دارد و یکی از بخش‌های فعال در آرایشگاه‌های زنانه و از شلوغ‌ترین لاین‌ها است. شغل پردرآمد کراتین مو را باید به‌صورت تخصصی آموزش ببینید تا فرصت درآمدزایی از آن را داشته باشید.

برای ورود به بازار کار کراتین مو از کجا شروع کنیم؟

شغل پر درآمد کراتینه مو

جذابیت‌های بازار شغل صافی و احیا مو ‌باعث شده تا بسیاری از افراد بدون آموزش لازم و کسب تجربه وارد این حرفه شوند. از آنجایی که شغل پردرآمد کراتین مو یکی از حرفه‌ای‌ترین کارها در آرایشگاه‌های زنانه است، عدم آموزش مناسب موجب می‌شود تا آرایشگران موفقیتی در کارشان نداشته باشند و بعد از مدتی مشتریان خود را از دست بدهد.

انتخاب آموزشگاه معتبری که اصول کراتینه کردن مو را به درستی آموزش دهد، در کنار دریافت گواهینامه‌های مهارتی از مراکز معتبر و شناخته شده به کارآموزان کمک می‌کند تا در بازار کار احیا و درمان مو، مشتریان بسیاری داشته باشند. با تخصص در کار کراتینه کردن مو امکان راه‌اندازی یکی از بهترین مشاغل خانگی برای زنان را خواهید داشت.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع کار کراتین مو چقدر است؟

اتوی مو کراتینه مو

در حال حاضر بسیاری از سالن‌های آرایش به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند و هر قسمت (لاین) از آرایشگاه را به متخصص یک رشته خاص اجاره می‌دهند. به همین دلیل برای ورود به بازار کار کراتین مو نیاز به راه‌اندازی یک سالن جدید ندارید و تنها با اجاره یک لاین در آرایشگاه معتبر و دارای مشتری زیاد می‌توانید شغل پردرآمد کراتین مو را راه‌اندازی کنید.

در تمامی متدهای کراتینه به اتوی مو نیاز دارید، بنابراین باید برای انجام کار حرفه‌ای بر روی موهای مشتریان و تثبیت مواد، اتویی مناسب خریداری کنید. در کنار اتوی مو، خریداری صندلی ، آیینه و دکوراسیون علاوه‌بر بهبود کیفیت کار بر روی نظر مشتریان نیز اثر دارد.

مواد کراتینه و محصولات مراقبتی و احیا هم برحسب شرایط مشتری انتخاب می‌شوند. البته بهتر است برای اینکه در بازار کار احیا و درمان مو موفق شوید، از مواد بی‌کیفیت به‌خاطر ارزان‌تر بودن استفاده نکنید.

آشنایی با مزایا و معایب بازار کار شغل کراتین مو

هنگامی که قصد ورود به بازار کار شغل صافی و احیای مو را دارید باید به مزایا و معایب آن توجه کنید:

مزایای بازار کار کراتین مو

  1. همانطور که علاقه به موی رنگ شده در بین زنان و دختران جوان افزایش یافته، نیاز به تقویت مو و کراتینه کردن نیز افزایش می‌یابد؛
  2. امکان شروع شغل پردرآمد کراتین مو در یک لاین اجاره‌ای آرایشگاه‌ها، هزینه‌ها را کاهش داده و درآمد را افزایش می‌دهد؛
  3. سرمایه کمی برای ورود به بازار کار کراتین مو نسبت به رشته‌های دیگر آرایشگری نیاز است.

معایب بازار شغل صافی و احیا مو

  1. برای اینکه در شغل کراتین مو موفق شوید باید دانش کافی داشته باشید و از تجربۀ خود به‌درستی استفاده کنید؛
  2. در بازار کار احیا و درمان مو باید حتما از مواد با کیفیتی استفاده کرد تا آسیبی به موهای مشتری وارد نشود. هرگونه اشتباه، مسئولیت سنگینی را متوجه آرایشگر می‌کند؛
  3. در شغل پردرآمد کراتین مو باید به ارتباط با مشتری توجه کرد. در بازار کار کراتین مو، آرایشگران باید مانند یک مشاور به راهنمایی‌های لازم به مشتریان با توجه به شرایط مو و پوست آنان بپردازند. به هخمین دلیل داشتن اطلاعات به‌روزی درباره روش‌های کراتینه ضروری است.

درآمد کراتینه مو چقدر است؟ چطور درآمد بالایی از شغل کراتینه مو داشته باشیم؟

آشنایی با درآمد شغل کراتینه کردن مو

درآمد آرایشگرانی که به شغل کراتینه مو مشغول هستند برحسب تعداد مشتری، کیفیت مواد مصرفی، دستمزد دریافتی، میزان اجاره محل و… متفاوت است. اما به‌طور متوسط در بازار کار کراتین مو یک آرایشگر در ماه ۱۶ میلیون تومان درآمد دارد.
البته با استفاده از شیوه‌های جدید بازاریابی مانند فعالیت در اینستاگرام یا همکاری با سالن‌های زیبایی معتبر و پرمشتری، امکان افزایش درآمد وجود دارد. آرایشگرانی که به دنبال داشتن بهترین بازار کار احیا و درمان مو هستند با شرکت در دوره‌های بازآموزی، تجربه و مهارت خود را افزایش می‌دهند تا مشتریان راضی باشند.

سود کار کراتین مو چقدر است؟

در حال حاضر شیوه‌های مختلفی برای کراتینه کردن مو استفاده می‌شود. همین موضوع باعث شده تا میزان سود در بازارکار کراتین مو متفاوت باشد. در حال حاضر آرایشگران از تکنیک‌هایی مانند ریباندینگ مو، دارک مو، کراتینه، کراتینه احیا، بوتاکس مو، نانو گلوبال مو و… استفاده می‌کنند.

آرایشگرانی که در شغل کراتین مو حرفه‌ای هستند برحسب شرایط مو مشتریان، میزان هزینه مدنظر مشتری و مدت زمانی که انتظار دارند تا نتیجه بگیرند، بهترین روش را انتخاب کرده و در مرحله بعد به میزان سود خود توجه می‌کنند.

چطور در شغل کراتین مو موفق شویم؟

آموزش، تجربه کردن و بازآموزی مهمترین عوامل برای موفقیت در شغل پردرآمد کراتین مو هستند. البته در کنار مهارت کراتینه کردن باید به تقویت مهارت ارتباط با مشتری هم پرداخته شود. استفاده از روش‌های بازاریابی آنلاین و تعامل با سالن‌های آرایش و زیبایی به آرایشگران کمک می‌کند تا همیشه مشتریان زیادی برای کراتینه مو داشته باشند.

صفر تا صد کسب درآمد از شغل صافی و احیا مو (دوره دستیاری کراتین)

بازار کار شفل کراتین مو برای افرادی که حرفه‌ای هستند، درآمد بالایی را ایجاد می‌کند. اما کسب تجربه در کراتینه کردن مو به‌سادگی به‌دست نمی‌آید. زیرا هرگونه اشتباه یا بی‌دقتی در مراحل کراتینه انجام شود، آسیب جدی به موی سر مشتری وارد کرده و اعتبار سالن و آرایشگر را از بین می‌برد.

به همین دلیل برای کسب درآمد از کراتینه کردن مو علاوه‌بر آموزش باید به سراغ دوره دستیاری کراتین رفت. شرکت در دوره‌های کارآموزی و قرارگیری در کنار دست یا استادکار ماهر، کمک زیادی به هنرجویان می‌کند. زیرا اساتید حرفه‌ای در این زمینه نه‌تنها با بازار کار کراتین مو آشنایی کامل دارند، بلکه تمامی تکنیک‌ها را برای احیا و درمان مو یاد دارند.

فوت و فن‌های مهم برای حرفه‌ای شدن در بازار کار شغل و کراتین مو

همانطور که گفتیم، تجربه آرایشگر اهمیت زیادی در کراتینه کردن مو دارد. آرایشگران حرفه‌ای وقت زیادی را صرف مشتریان می‌کنند تا بهترین نتیجه به‌دست آید، آن‌ها می‌دانند که مشتری راضی به همراه خود مشتریان دیگری را هم می‌آورد. نباید فراموش کرد که کیفیت کار بالا مهمترین عامل برای موفقیت در بازار کار کراتین مو است.

سخن پایانی

ورود به حرفه آرایشگری درآمد قابل توجه‌ای برای افراد حرفه‌ای در این شغل دارد. اما در چند سال اخیر بازار کار کراتین مو با توجه به اینکه زنان و دختران جوان به تقویت موهای سر توجه بیشتری می‌کنند، رونق بسیاری پیدا کرده است. برای موفقیت در بازار کار احیا و درمان مو باید در کنار آموزش، تجربه کسب کرده و با ارتباطات قوی، مشتریان را به سمت خود جذب کنیم.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *